A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Ляшківська громада
Дніпропетровська область, Царичанський район

Рішення про місцеві податки і збори

М І С Ц Е В Е   С А М О В Р Я Д У В А Н Н Я

ЛЯШКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ЦАРИЧАНСЬКОГО РАЙОНУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

Дев´ятнадцята сесія

______________________________________________________________________________

 

 Р і ш е н н я

Про місцеві податки і збори

Відповідно до Податкового кодексу України, Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України  щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», керуючись статтями 25, 26 і 69 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні”, Ляшківська  сільська  рада

ВИРІШИЛА:

 1. Встановити на території Ляшківської  сільської ради наступні місцеві податки і збори:
  1. Податок на майно.
  2. Єдиний податок.
  3. Збір за місця для паркування транспортних засобів.
  4. Туристичний збір.
 1. Затвердити, розроблені відповідно до Податкового кодексу України, положення про місцеві податки і збори та встановити ставки щодо :
  1. Податку на майно згідно з додатком 1.
  2. Єдиного податку згідно з додатком 2.
  3. Збору за місця паркування транспортних засобів згідно з додатком 3.
  4. Туристичного збору згідно з додатком 4.
 1. Визнати таким, що втратило чинність рішення Ляшківської сільської ради від 26.01.2016 № 44-4/VII “Про місцеві податки і збори”.
 2. Дане рішення набирає чинності з дня його прийняття та повинне бути оприлюднене на офіційному сайті Ляшківської сільської ради.
 3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань соціально-економічного розвитку ради, бюджету і фінансів.

 

 

Сільський  голова                                                   Омелян Ю. В.

 

с. Ляшківка

23 січня 2017 року

№ 162-19/VII

Додаток 1

до рішення Ляшківської сільської ради

«Про місцеві податки і збори»

від 23 січня 2017 року № 162-19/VII

 

ПОДАТОК НА МАЙНО

А. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

1. Платники податку

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості на території сільської ради.

2. Об’єкт оподаткування

Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка, визначений з урахуванням вимог статті 266.2 Податкового кодексу України.

3. База оподаткування

3.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

3.2. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

3.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

4. Пільги із сплати податку

4.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

4.2. Звільняється від оподаткування майно, що перебуває у власності підприємств, установ та організацій, які повністю утримуються за рахунок державного та/або місцевих бюджетів.

5. Ставка податку

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб:

Види нерухомого майна,

відмінного від земельної ділянки

 

Ставки податку у відсотках

від мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня звітного (податкового) року за 1 кв.м

що перебуває у власності фізичних осіб

для квартири/квартир не залежно від їх кількості,

загальна площа яких перевищує 60,0 кв. м

0,2

для житлового будинку/будинків, незалежно від їх кількості,

загальна площа яких перевищує 120,0 кв. м

для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) незалежно від їх кількості, загальна площа яких перевищує 180,0 кв. м

для нежитлової нерухомості (господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, тощо)

0,04

для нежитлової нерухомості (інші будівлі)

0,3

що перебуває у власності юридичних осіб

для житлової нерухомості

0,2

для нежитлової нерухомості (будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей)

0,4

для нежитлової нерухомості (господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, тощо)

0,1

для нежитлової нерухомості (інші будівлі)

0,3

 

6. Податковий період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

7. Порядок обчислення суми податку

7.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у порядку визначеним пунктом 266.7.1 статті 266 Податкового кодексу України.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 7.1 цього положення та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

7.3. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

8. Порядок сплати податку

Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Фізичні особи можуть сплачувати податок через касу сільської ради за квитанцією про прийняття податків.

9. Строки сплати податку

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Б. Транспортний податок

1. Платники податку

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пункту 2 цього положення є об’єктами оподаткування.

2. Об’єкт оподаткування

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад                375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.

3. База оподаткування

Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 2 цього положення.

4. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі             25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 2 цього положення.

5. Податковий період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

6. Порядок обчислення та сплати податку

6.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

6.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

6.3 Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

6.4. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

6.5. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до пункту 2 цього положення є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

6.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

6.7. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

7. Порядок сплати податку

Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

8. Строки сплати податку

Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

В. Плата за землю

1.Загальні положення

Плата за землю - обов’язковий платіж, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

2. Платники земельного податку

Платниками податку є:

а) власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

б) землекористувачі.

3. Об’єкт оподаткування земельним податком

Об'єктами оподаткування є:

а) земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

б) земельні частки (паї), які перебувають у власності.

4. База оподаткування земельним податком

Базою оподаткування є:

а) нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого статтею 289 Податкового кодексу України;

б) площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

5. Ставки земельного податку

5.1. Ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження):

Категорія земель

Ставки земельного податку

у відсотках від нормативної грошової оцінки 1 га земель

 з урахуванням коефіцієнта індексації,

визначеного за станом на 1 січня базового

податкового(звітного) року

Рілля для ведення особистого селянського господарства

0,3

Рілля для ведення товарного сільськогосподарського виробництва

0,3

Землі сільськогосподарських угідь (крім ріллі)

0,3

Землі житлової забудови (житловий фонд, гаражно-будівельні, дачно-будівельні та садівницькі товариства, індивідуальні гаражі, садові і дачні будинки)

0,03

Землі зайняті виробничими, господарськими та іншими  будівлями і спорудами, які використовуються для потреб сільськогосподарського виробництва

1,0

Землі загального користування, які знаходяться у складі будь-якої з категорій земель, визначених статтею 19 Земельного кодексу України

1,0

Інші землі

3,0

5.2. Ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено:

Категорія земель

Ставки земельного податку у відсотках

в межах

населених пунктів

за межами

населених пунктів

Землі сільськогосподарських угідь

0,3 від середньої вартості по сільській раді

1 га сільськогосподарських угідь за межами населених пунктів з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового(звітного) року

Інші землі

1,0 від нормативної грошової оцінки земель житлової забудови

5,0 від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Дніпропетровській області

 

6. Пільги щодо сплати земельного податку

6.1. Від сплати земельного податку звільняються :

а) фізичні та юридичні особи визначені статтями 281-282 Податкового кодексу України;

б) органи державної влади, органи місцевого самоврядування, заклади, установи та організації, які розташовані на території сільської ради та повністю утримуються за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів.

6.2. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком визначені статтею 283 Податкового кодексу України.

7. Податковий період для плати за землю

7.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

7.2. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

8. Порядок обчислення плати за землю

8.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

8.2. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

8.3. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

8.4. За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб в розмірі визначеному пунктом 286.6 статті 286 Податкового кодексу України.

9. Строк сплати плати за землю

9.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

9.2. Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.

9.3. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

9.4. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Фізичні особи можуть сплачувати податок через касу сільської ради за квитанцією про приймання податкових платежів.

9.5. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

9.6. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

9.7. Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

 

10. Орендна плата.

10.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

10.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

10.3. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

10.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

10.5. Ставки орендної плати за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження):

Категорія земель

Ставки орендної плати за землі

нормативну грошову оцінку яких проведено

у відсотках від грошової оцінки 1 га земель

з урахуванням коефіцієнта індексації,

визначеного за станом на 1 січня базового

податкового (звітного) року

Рілля

5,0%

Сінокоси, пасовища, багаторічні насадження, меліоративні землі

5,0%

Землі зайняті виробничими, господарськими та іншими  будівлями і спорудами, які використовуються для потреб сільськогосподарського виробництва

5,0%

Землі, зайняті об’єктами комерційного призначення

10,0 %

Землі, зайняті об’єктами, які не використовуються суб’єктами господарювання для отримання прибутку

4,0%

Землі водного фонду

5,0%

Інші землі

12,0%

10.6. Ставка орендної плати за земельні ділянки нормативну грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі:

Категорія земель

Ставки земельного податку у відсотках

в межах

населених пунктів

за межами

населених пунктів

Рілля

5,0 від середньої вартості по сільській раді

1 га ріллі за межами населених пунктів з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового(звітного) року

Сінокоси, пасовища, багаторічні насадження, меліоративні землі

5,0 від середньої вартості по сільській раді

1 га сільськогосподарських угідь за межами населених пунктів з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового(звітного) року

Інші землі

3,0 від нормативної грошової оцінки земель житлової забудови

7,0 від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Дніпропетровській області

10.7.Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

10.8. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог пунктів 7-9 цього положення.

Секретар                                                      Н.П. Шарівська

Додаток 2

до рішення Ляшківської сільської ради

«Про місцеві податки і збори»

від 23 січня 2017 року № 162-19/VII

 

 

ЄДИНИЙ ПОДАТОК

 

1. Загальні положення

1.1. Єдиний податок – це місцевий податок що встановлюється рішенням сільської ради відповідно до Податкового кодексу України та Закону України "Про місцеве самоврядування".

1.2. Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим статтею 291 Податкового кодексу України, та реєструється платником єдиного податку в установленому порядку.

Платники єдиного податку відносяться до платників першої-четвертої груп та сплачують єдиний податок у розмірі, встановленому для відповідної групи.

2. Об’єкт оподаткування

2.1.Об’єктом оподаткування для платників першої-третьої груп є дохід суб’єктів підприємницької діяльності, визначений згідно порядку встановленого статтею  292,

 292-1 Податкового кодексу України.

2.2. Об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

3. Ставки єдиного податку

Ставки єдиного податку встановлюються:

а) для платників першої групи у розмірі 10 відсотків до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;

б) другої групи - у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, визначених додатком до цього положення;

в) третьої групи - у відсотках до доходу, відповідно до вимог статті 293.3 Податкового кодексу України;

г) четвертої групи - у відсотках до бази оподаткування, відповідно до вимог статті 293.9 Податкового кодексу України. Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого статтею 289 Податкового кодексу України.

4. Податковий (звітний) період.

4.1. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.

4.2. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

5. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку

Платники єдиного податку сплачують єдиний податок відповідно до положень статті 295 Податкового кодексу України.

 

Секретар                                                      Н.П. Шарівська

 

Додаток 3

до рішення Ляшківської сільської ради

«Про місцеві податки і збори»

від 23 січня 2017 року № 162-19/VII

 

ЗБІР ЗА МІСЦЯ ДЛЯ ПАРКУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

1. Платники збору

1.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням сільської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

1.2. Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на території сільської ради, затверджується окремим рішенням сільської ради.

2. Об’єкт і база оподаткування збором

2.1. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

2.2. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

3. Ставка збору

Ставка збору встановлюється за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі                     0,05 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

4. Порядок обчислення та строки сплати збору

4.1. Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

4.2. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору у контролюючому органі за місцезнаходженням земельної ділянки.

4.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

Секретар                                                      Н.П. Шарівська

Додаток 4

до рішення Ляшківської сільської ради

«Про місцеві податки і збори»

від 23 січня 2017 року № 162-19/VII

 

 

ТУРИСТИЧНИЙ ЗБІР

 

1. Платники збору

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію сільської ради та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк, та на яких не поширюються вимоги пункту 268.2.2 статті 268 Податкового кодексу України.

2. Ставка збору

Ставка туристичного збору встановлюється у розмірі 0,5 відсотка до бази справляння збору, визначеної пунктом 3 цього положення.

3. База справляння збору

3.1. Базою справляння збору є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених пунктом 4 цього положення, за вирахуванням податку на додану вартість.

3.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

4. Податкові агенти

Справляння збору здійснюється:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами, розташованих на території сільської ради;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з сільською радою.

5. Особливості справляння збору

Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

6. Порядок сплати збору

6.1. Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.

6.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

6.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

Секретар                                                      Н.П. Шарівська

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь